COVID-19 – co zrobić, gdy nie masz możliwości pracy zdalnej?

Jak ograniczyć kontakt między pracownikami? Stan zagrożenia epidemicznego związany z koronawirusem (SARS-Cov-2) to duże wyzwanie dla firm.

Wraz z zaistniałą sytuacją wprowadzono liczne zalecenia co do funkcjonowania przedsiębiorstw. Poza wskazaniami dotyczącymi higieny, na pierwszy plan wysuwa się kwestia kontaktów między pracownikami. Wiele firm wprowadziło pracę z domu (home office), jednak są branże, gdzie nie jest to możliwe. Jednocześnie często są to te gałęzie przemysłu, których działalność jest kluczowa dla utrzymania funkcjonowania państwa. Mowa tu np. o fabrykach, magazynach, logistyce czy służbie zdrowia. Jak zatem można minimalizować kontakt między pracownikami w tych obszarach? 

Kontakty między pracownikami to nasza codzienność - jak je ograniczyć?

Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań. Konieczne jest wprowadzenie i przestrzeganie procedur, które określą w jakich sytuacjach może dochodzić do kontaktu oraz jak ten kontakt powinien przebiegać, gdy jest konieczny (np. zachowanie odpowiedniej odległości od rozmówcy). W ograniczaniu kontaktu niezwykle pomocne mogą być nowoczesne rozwiązania, np. systemy komunikacji bezprzewodowej takie jak systemy przyzywowe LRS.  

Jak LRS Poland może pomóc w Twojej firmie?

Systemy produkowane przez Long Range Systems (LRS) to sprawdzone rozwiązania o światowej renomie. Do największych zalet trzeba zaliczyć szybkie wdrożenie. System jest bezprzewodowy więc nie wymaga okablowań. Co więcej, pracownik może mieć pager zawsze przy sobie. Dzięki temu pracodawca zyskuje 100% pewności, że do kontaktu między pracownikami dojdzie jedynie wtedy, gdy będzie to konieczne. Pagery z powodzeniem mogą służyć do odbierania krótkich informacji (pagery tekstowe) lub tylko przekazywać z góry określone komunikaty (pagery z diodami).

Jednocześnie system LRS sprawdzi się bez porównania lepiej niż przekazywanie informacji za pośrednictwem telefonów. Wynika to przede wszystkim z prostoty obsługi, a co za tym idzie szybkości wysyłania i odbierania komunikatów. Systemy przywoławcze pozwalają także na wysłanie komunikatu do wielu osób jednocześnie, a dodatkowo sprawdzą się tam, gdzie zasięg sieci może być ograniczony. 

WIĘCEJ
ARTYKUŁÓW